Strona główna        Kontakt


KONFERENCJA HANDLOWA

19 września 2008 roku w Mazurkas Conference Centre w Ożarowie Mazowieckim przedstawiciele Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek uczestniczyli w Konferencji Fresh Market 2008, której przewodnim tematem były najważniejsze zagadnienia w handlu owocami i warzywami.

Organizatorem Konferencji był portal fresh-market.pl. Konferencja skupiła największych graczy na rynku owoców i warzyw.

Zaproszeni zostali przedstawiciele sieci handlowych, osoby z zakładów przetwórczych zajmujące się skupem surowca, handlowcy i jakościowcy z firm handlowych, grupy producentów, importerzy i eksporterzy, oraz producenci i właściciele punktów skupu. 
 

Jednym z punktów konferencji było podsumowanie minionego sezonu na rynku owoców miękkich przygotowane przez specjalistę z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa. Najważniejsze wnioski są następujące:

  1. Rynek owoców miękkich jest nieuregulowany
  2. Globalizacja i liberalizacja handlu międzynarodowego zwiększa znaczenie innych krajów w handlu owocami miękkimi (np. Egipt, Chiny i Maroko w handlu truskawkami)
  3. Należy rozwijać rynek owoców deserowych, który jest zbyt mały w stosunku do potrzeb
  4. Rozwijanie produkcji odmian wczesnych i późnych oraz owoców pod osłonami
  5. Konieczność większej promocji owoców w celu wykreowania marki (wspólna działalność producentów i handlowców) i zwiększenie udziałów w sprzedaży w sieciach handlowych.


W trakcie Konferencji na spotkaniach w Kupieckim Centrum Handlu przeprowadzaliśmy rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.
Kupieckie Centrum Handlu umożliwiało nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy operatorami rynku świeżych owoców i warzyw. W jednym miejscu dostępni byli kupcy z największych polskich sieci handlowych, firm handlowych i zakładów przetwórczych z drugiej strony producenci i dostawcy owoców i warzyw. Specjalne wydzielone stoiska umożliwiały przeprowadzenie indywidualnych rozmów handlowych.


3304 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar