Strona główna        Kontakt


KONSULTACJE W SPRAWIE ZIELONEJ KSIĘGI

Komisja Europejska prowadzi szerokie konsultacje społeczne w celu wypracowania polityki rolnej w zakresie jakości produktów rolnych itp. W tym celu opracowano Zieloną Księgę (w załączeniu) w sprawie jakości produktów rolnych: normy jakości produktów, wymogi w zakresie produkcji rolnej, systemy jakości.
Ten dokument zawiera ogólny obraz polityki jakości produktów rolnych.
Celem zielonej księgi jest wywołanie debaty i uzyskanie pisemnych
wypowiedzi. Dlatego zachęca się wszystkie zainteresowane strony do
uczestnictwa w konsultacjach. Zgodnie z komunikatem Komisji w sprawie lepszego stanowienia prawa, opracowywanie polityki powinno odbywać się w sposób jak najbardziej przejrzysty, a działania powinny być podejmowane dopiero po uważnym wysłuchaniu opinii stron zainteresowanych. Do udzielania odpowiedzi Komisja zachęca rolników i producentów żywności, organizacje pozarządowe, przetwórców, sprzedawców detalicznych, dystrybutorów, handlowców, konsumentów oraz organy publiczne.  

Link do Księgi znajduje się pod niniejszym tekstem 

Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek przygotowuje odpowiedzi na pytania zawarte w Księdze, także w oparciu o opinie zgłoszone przez zainteresowane podmioty z naszego regionu.

Prosimy o przesyłanie opinii na adres mailowy: truskawkakaszubska@interia.eu

Opinie anonimowe nie będą uwzględniane.

Czasami narzekamy i wskazujemy błędy w polityce rolnej. W tym momencie możemy w jakimś stopniu wpłynąć na wypracowanie założeń tejże polityki i należy z tego skorzystać.


3226 raz(y) oglądano.


POBIERZ


Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar