Strona główna        Kontakt


TRUSKAWKA KASZUBSKA - KUSZĄCA PROPOZYCJA!

Jesienią wydaliśmy kolejne materiały promocyjne:

ULOTKA Truskawka Kaszubska - kusząca propozycja! zawiera zdjęcia wykonane na terenie gminy Stężyca w miejscowości Kamienica Szlachecka oraz adres strony internetowej www.truskawkakaszubska.pl, krótki opis walorów naszych owoców i mapkę obszaru produkcji.

FOLDER zawiera informację o wynikach badań sensorycznych i konsumenckich dotyczących truskawki kaszubskiej. Badania przeprowadzone zostały w drugiej połowie 2008 roku. 


4502 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar