Strona główna        Kontakt


POMIĘDZY ZAMKIEM KRÓLEWSKIM A PAŁACEM PREZYDENCKIM

Pomiędzy Zamkiem Królewskim a Pałacem Prezydenckim w Warszawie można było kupić truskawki kaszubskie. W dniach 27-28 czerwca 2009 roku na Krakowskim Przedmieściu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jedenaście urzędów marszałkowskich zaprezentowały produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Wśród wystawców byli producenci z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego,opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i oczwiście pomorskiego. Odwiedzający imprezę mogli skosztować i kupić produkty oraz potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

Prezentacja tradycyjnych produktów cieszyła się zainteresowaniem tysięcy spacerowiczów i lokalnych mediów. Truskawki z Kaszub  przyciągały przechodniów aromatem i wyglądem, a tak bardzo smakowały, że skończyły się już pierwszego dnia wystawy...

Cóż, w niedzielę po truskawki zapraszaliśmy na Kaszuby.


3145 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar