Strona główna        Kontakt


ZAPRASZAMY NA SEMINARIUM

Wszysystkich zainteresowanych certyfikacją produktu regionalnego, a w szczególności producentów truskawek z powiatów kartuskiego, kościerskiego, bytowskiego i z gmin Linia, Szemud, Wejherowo, Łęczyce, Cewice i Przywidz, serdecznie zapraszamy na seminarium podczas którego omówione będzie znaczenie ochrony produktów regionalnych dla rozwoju obszarów wiejskich, w szczególności tworzenie pozarolniczych miejsc pracy:

  

„Produkt regionalny a rozwój obszarów wiejskich",

które odbędzie się 19 grudnia 2009 r. o godz. 12.00
w ośrodku Złota Dolina k. Złotej Góry
(Brodnica Górna przy trasie Bytów-Kartuzy)
www.zlotadolina.pl

 W seminarium udział wezmą  Kazimierz Plocke -Wiceminister Rolnictwa oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jednostki certyfikującej wytwarzanie produktów regionalnych.

 

Zaprasza Zarząd
Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek

 

 


3296 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar