Strona główna        Kontakt


TRUSKAWKOBRANIE 2011

Pierwsze truskawki kaszubskie jak co roku pojawiają się na rynku w drugiej połowie czerwca. Tradycyjnie z końcem roku szkolnego na Kaszubach zaczyna sie czas  "żniw" truskawkowych.

   fot. Edyta Klasa

Amatorów słodkich truskawek zachęcamy do udziału w imprezie plenerowej kończącej tegoroczne zbiory kaszebsci malene - JARMARK KASZUBSKI "POZNAJ SMAK KASZUB" w Stężycy, 30 lipca w godz. 10.00 -16.00. Na placu przy restauracji Jejmościna mozna będzie skosztować ostatnich truskawek, a także smakować kuchni rgionalnej i produktów tradycyjnych. 

Tymczasem zapraszam na reminiscencje z truskawkobrania 2010...

fot. Edyta Klasa

fot. E. Klasa

fot. E. Klasa

 

fot. E. Klasa

fot. E. Klasa


6456 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar