Strona główna        Kontakt


REKOMENDACJA PREMIERA RZĄDU RP

Premier Donald Tusk smakując kaszubskich truskawek w Warszawie podczas pikniku "Poznaj Dobrą Żywność" stwierdził, że są zdecydowanie lepsze od chorwackich. Premier otrzymał od kaszubskich plantatorów kosz truskawek i zaproszenie na Truskawkobranie. Donald Tusk potwierdził też swój udział w imprezie w Starsburgu, gdzie promowane będą kaszubskie truskawki.

Kaszubskie truskawki pojawiły się podczas pikniku "Poznaj Dobrą Żywność" zorganizowanego w Warszawie w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. N akaszubskim stoisku częstowano truskawkami z certyfikowanych plantacji powiatu kartuskiego, z miejscowości Kamienica Szlachecka, Leszczyki, Miechucino, Kożyczkowo, Łączyńskia Huta i Ostrowo. Próbowali ich uczestnicy pikniku i gość honorowy imprezy - premier Donald Tusk. Degustował produkty i rozmawiał z wystawcami.

 

- Oczywiście lepsze! - stwierdził Donald Tusk. - Nie zmieniłem zdania o truskawkach. Zawsze miałem takie zdanie, że kaszubskie truskawki są najlepsze na świecie. A to, że w kwietniu naturalne chorwackie smakują lepiej niż importowane lub szklarniowe to też prawda.

Nic dodać, nic ująć...

 


3109 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar