Strona główna        Kontakt


SEZON 2014. ZACZĘŁO SIĘ!

Zaczęły dojrzewać truskawki kaszubskie na plantacjach okrytych agrowłókniną. Na truskawki z upraw konwencjonalnych trzeba będzie poczekać jeszcze około dwóch tygodni.

W czwartek Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek zorganizowało konferencję prasową. Degustowaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "U Chłopa" w Chmielnie pierwsze tegoroczne truskawki kaszubskie. Organizatorzy spotkania -Zarząd KSPTdziękują za obecność mediom: ekspresskaszubski.pl, nakaszubach.eu, Dziennik Bałtycki, Kurier Kaszubskioraz TV Wybrzeże.

fot. W. Drewka Ekspresskaszubski.pl


2567 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar