Strona główna        Kontakt


TRUSKAWKOWE WSPARCIE DLA HOSPICJUM

Na zaproszenie organizatorów przedstawiciele Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek wzięli udział w festynie charytatywnym w Gdyni Obłużu przygotowując stoisko z truskawką kaszubską. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczono na rzecz "Bursztynowej Przystani"hospicjum dla dzieci w Gdyni.

Przekazano tez truskawki dla tegoż hospicjum oraz hospicjum dla dorosłych im. sw. Wawrzyńca. Truskawki na cel charytatywny przekazali producenci truskawki certyfikowanej: Państwo Jażdżewscy z Łączyńskiej Huty Penkowscy z Borzestowskiej Huty , Państwo Penk oraz Klinkosz z Leszczynek.

 

 

 

 


2136 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar