Strona główna        Kontakt


DOFINANSOWANIE DLA PRZYSTĘPUJĄCYCH DO SYSTEMU JAKOŚCI ŻYWNOŚCI

Uprzejmie informujemy, że Prezes Agencji Rynku Rolnego ogłosił terminy naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020:

Poddziałanie „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości" - termin składania wniosków: od 2 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Miejsce składania wniosków: oddział terenowy Agencji Rynku Rolnego, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę wnioskodawcy.

Szczegółowe informacje, wzory wniosków z załącznikami oraz instrukcje ich wypełniania można znaleźć na stronie internetowej ARR, link poniżej:

http://www.arr.gov.pl/wsparcie-na-przystepowanie-do-systemow-jakosci

Rolników zainteresowanych certyfikowaną uprawą truskawek kaszubskich, co daje prawo do stosowania zastrzeżonej nazwy produktu regionalnego "truskawka kaszubska" lub "kaszebsko malena", loga ChOG, zapraszamy do kontaktu z biurem Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek i pod nr tel. 668 090 608 lub drogą e-mail: truskawkakaszubska@interia.eu

 


1371 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar