Strona główna        Kontakt


Z TRUSKAWKAMI KASZUBSKIMI W PARYŻU NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W tym roku smak truskawek kaszubskich poznano w Paryżu. Promocja odbyła się w ramach promocji Polski na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016. Wyjazd do Francji zorganizowany został przez Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach od 16 do 19 czerwca.

Miejscem dystrybucji truskawek były ambasada Polski oraz Plac przed Merostwem Paryża gdzie stworzono strefę w której prezentowały się wszystkie państwa biorące udział w Mistrzostwach Europy 2016.

https://www.facebook.com/1394575707429782/videos/1665234770363873/?hc_ref=PAGES_TIMELINE


1200 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar