Strona główna        Kontakt


DO 19 CZERWCA PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA DO CERTYFIKACJI TRUSKAWEK KASZUBSKICH.

Chcesz korzystać z zastrzeżonej nazwy "truskawka kaszubska" lub "kaszebsko malena", masz co najmniej 20 arów plantacji truskawek na Pojezierzu Kaszubskim - zgłoś się do Kaszubskiego Stowarzyszenie Producentów Truskawek
e-mail: truskawkakaszubska@interia.eu lub
tel. 696 113 169.

Już w tym sezonie możesz wyróżnić swoje plony znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne i skorzystać z form promocji dostępnych tylko dla certyfikowanych plantatorów. 

Nie czekaj. Dzwoń!

Aktualna lista producentów truskawek uprawnionych do używania chronionej nazwy "truskawka kaszubska" lub "kaszebsko malena" dostępna jest na stronie Głónego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych: 

http://www.ijhars.gov.pl/pliki/A-pliki-z-glownego-katalogu/ethernet/2017/Maj/bre/Wykaz%20producentow%20ChNP_%20ChOG_%20GTS.pdf


1106 raz(y) oglądano.

Wykaz producentów CHOG, CNP, GTS
POBIERZ


Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar