Strona główna        Kontakt


BURSZTYNOWY MIECZYK

Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek otrzymało prestiżowe wyróżnienie nadawane najlepszym pomorskim organizacjom pozarządowym przez Wojewodę i Marszałka województwa – Bursztynowy Mieczyk.

Do Kapituły nagrody wpłynęło ponad 80 zgłoszeń, a spośród nich wybrano i przyznano cztery nagrody oraz cztery wyróżnienia Bursztynowego Mieczyka. Przyznano także kilka wyróżnień specjalnych.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 grudnia w Dworze Artusa w Gdańsku. Z rąk Marszałka Jana Kozłowskiego i Wojewody Romana Zaborowskiego Bursztynowego Mieczyka odebrali Edyta Klasa i Wiceprezes Stowarzyszenia Andrzej Klasa.
Głównym organizatorem uroczystości była Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

Do nagrody Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek zgłosił i rekomendował Wójt Gminy Stężyca.


4263 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar