Strona główna        Kontakt


PROMOCJA Z AGRO SMAKIEMKaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek podpisało umowę z Fundacją „Fundusz Współpracy” z Warszawy. Otrzymało mały grant na realizację projektu „Truskawka Kaszubska – promocja produktu”. Ze środków programu Agro-Smak 2 Stowarzyszenie m.in. wyda ulotkę, gadżety reklamowe i będzie prowadzić serwis internetowy.

Celem projektu jest wzmocnienie i uaktywnienie wizerunku truskawek z Kaszub na ogólnopolskim i europejskim rynku tradycyjnych i Regionalnych produktów. Prezentujemy historię „czerwonych jagód” na Kaszubach, metody uprawy, wpływ miejsca dojrzewania na wyjątkowe walory smakowe i aromatyczne truskawek kaszubskich oraz informacje o ich producentach.

3760 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar