Strona główna        Kontakt


KASZËBSCI MALËNE W STOLICY

W dniach 6 i 7 br. czerwca w Warszawie na Rynku Nowego Miasta odbyła się po raz drugi impreza promocyjna pn. Najazd Kaszubów na Warszawę, czyli Nieznane Kaszuby 2008. Głównymi organizatorami było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie wraz ze Stowarzyszeniem „Żywność z Pomorza”. Przedsięwzięcie miało na celu zaprezentowanie i przybliżenie mieszkańcom Warszawy kultury kaszubskiej, folkloru, atrakcji turystycznych, a także zdrowej żywności z Pomorza. Na stoiskach promocyjnych zaprezentowały się powiaty kościerski, kartuski, wejherowski i pucki. Stoisko Powiatu Kartuskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród licznie przybyłych osób. Przedstawiało materiały promujące Szwajcarię Kaszubską. Oprócz folderów i wydawnictw promocyjnych obecni byli także twórcy ludowi. Przedstawiciele Stowarzyszenia Producentów Truskawek częstowali wszystkich truskawkami z kaszubskich plantacji.

 

 

 

 

 

 

Nasze „malëne” degustowali m. in. Kazimierz Plocke Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
oraz Jan Kozłowski Marszałek Województwa Pomorskiego.4560 raz(y) oglądano.

Truskawki kaszubskie dojrzewają na słonecznych stokach wzgórz morenowych w otoczeniu jezior i lasów sosnowych, muskane wiatrem od morza. Bardzo słodkie i aromatyczne, są wyśmienite!
mapka
Obszar produkcji Truskawki Kaszubskiej na POJEZIERZU KASZUBSKIM
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego.
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 1155/2009 z dnia 27 listopada 2009 r. nazwę produktu zarejestrowano jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.
znaczek
Truskawka Kaszubska lub Kaszëbskô Malëna to produkt zgłoszony do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych. Aplikuje o Chronione Oznaczenie Geograficzne.

„Kremowe Malënë” - mus z truskawek kaszubskich jest produktem tradycyjnym województwa pomorskiego mus
i otrzymał „Perłę 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
puchar